Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Damska odzież medyczna- alternatywy dla białych spodni

Choć zadania stawiane przed personelem medycznym są z reguły jasno określone, to pielęgniarki, lekarze oraz konsultanci często muszą pracować w mało estetycznych i – co najgorsze – zupełnie pozbawionych funkcjonalności ubraniach medycznych.

Białe spodnie to nie wszystko!

Dlaczego słynne, medyczne „białe spodnie” są tak nielubiane przez personel medyczny? Głównie dlatego, że nie jest to funkcjonalny element damskiej odzieży. Owszem, są one wygodne, ale ich biel jest bardzo trudna w utrzymaniu. Trzeba też pamiętać, że w przypadku praktycznie każdego ośrodka zdrowia, personel musi różnić się między sobą wyglądem i ubiorem. Dzięki temu można już na wstępie ustalić, czy dana kobieta jest lekarką czy też pielęgniarką (zależnie od specjalizacji).

 

Alternatywa dla spodni – co warto wypróbować?

 

Zamiennikiem tradycyjnych, białych elementów medycznej odzieży mogą być np. kolorowe spodnie medyczne. Z reguły są to spodnie niebieskie, błękitne lub zielone. Mogą się one różnić odcieniem i intensywnością zastosowanych barw. Alternatywą dla spodni mogą być z kolei medyczne spódnice z rozcięciem, w których kobieta czuje się wygodnie i – w pewnym sensie – bardzo kobieco. Mało tego – zamiast klasycznych spódnic można postawić na ich dekoracyjne odmiany, takie jak np. spódnica medyczna plisowana. Model ten sprawdzi się zwłaszcza w okresie letnim, gdy chodzenie w spodniach jest pod wieloma względami niezbyt komfortowe.

Funkcjonalność – to podstawa odzieży medycznej

Inwestując w odzież dla personelu medycznego, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim jej funkcjonalność. Osoba odpowiedzialna za wybór tejże odzieży, musi pamiętać, że:

 

– duża liczba kieszeni to w tym zawodzie standard, zwłaszcza jeśli mowa tu o odzieży noszonej przez lekarki,

– materiał wykonania musi być przyjemny dla skóry, gdyż czas pracy personelu medycznego często wykracza poza 8 godzin,

– odzież nie może krępować ruchów; najlepiej postawić na proste i przewiewne modele,

– biel nie zawsze jest funkcjonalna, a jej utrzymanie w czystości jest nieraz bardzo trudne,

– najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w całe komplety odzieży, gdyż tylko tak można zapewnić personelowi wygodne i komfortowe ubrania.

 

Podsumowując, jakakolwiek przychodnia lub szpital to nie dom mody lecz ośrodek pomocy zdrowotnej. Mimo to – zwłaszcza damski – personel medyczny ma prawo czuć się wygodnie i kobieco. Co więcej, nie należy też pomijać funkcjonalnego wymiaru takiej odzieży.