Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dress code w pracy lekarza

Dress code w branży medycznej odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na design ubrań. Warto wspomnieć także o tym, że w wielu przypadkach to właśnie oryginalne bluzy medyczne są najlepszą wizytówką pracowników medycznych i mają ogromny wpływ na cały wizerunek danej instytucji.

Co wolno a czego nie wolno

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby odzież medyczną zawsze kupować w profesjonalnych sklepach, które specjalizują się w tego typu produktach. Tylko w ten sposób będziemy mieć gwarancję, że nasz ubiór będzie opatrzony stosownymi atestami i certyfikatami, które w branży medycznej odgrywają ważną rolę. Pod uwagę należy wziąć nie tylko parametry jakościowe i modowe, ale również należy zwrócić uwagę na fason. Uważać należy przede wszystkim na koszulki i bluzki medyczne z dużym dekoltem albo na zbyt krótkie spódniczki. Dużym nietaktem jest zakładanie bluz z niestosownymi nadrukami.

Dress code w branży medycznej

W wielu prywatnych placówkach medycznych panuje odgórnie narzucony styl ubioru, dlatego też należy się do niego dostosować. Prywatne firmy zazwyczaj zamawiają gotowe zestawy odzieży medycznej u jednego producenta. W państwowych szpitalach i przychodniach zdrowia to pracownicy muszą zadbać o odpowiednią odzież medyczną. Nie oznacza to jednak, że można wybrać pierwszą lepszą bluzę medyczną, spodnie albo fartuch.

Business attire

Podczas bardzo ważnych spotkań, które decydują o rozwoju kliniki medycznej najlepszym wyborem jest oczywiście business attire. Dla panów najlepszym wyborem będzie klasyczny garnitur, a dla pań garsonka albo sukienka z żakietem. Jeżeli chodzi o kolor, to warto postawić na granat albo ciemny popiel. Pod marynarkę należy założyć białą albo jasnoniebieską koszulę.

Kolorowa odzież medyczna

Odzież medyczna wbrew pozorom wcale nie musi być nudna i prosta. W ostatnim czasie coraz więcej producentów oferuje eleganckie, modne i wygodne stroje dla lekarzy. Bardzo ważne jest także to, aby postawić na wygodne i praktyczne obuwie. Dla kobiet dobrym wyborem są drewniane chodaki albo skórzane buty robocze. Jeżeli chodzi o kolorowe uniformy, to doskonale sprawdzą się one przede wszystkim na oddziałach dziecięcych. Jeżeli pracuje się głównie na oddziałach dla osób dorosłych, to warto postawić na pastelowe albo jaskrawe kolory. Dress code ma nie tylko zapewnić odpowiedni komfort pracownikom medycznym, ale również ma sprawić, że pacjenci będą czuć się lepiej. Kolorowa odzież medyczna może bardzo pozytywnie wpłynąć na najbliższe otoczenie, dlatego też jeżeli istnieje taka możliwość, to jak najbardziej warto skorzystać z jego dobrodziejstwa.

Leave a Comment