Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak ubrać się do pracy w szpitalu i przychodni podczas zimnych dni?

Każdy wie, że praca w szpitalu i przychodni wymaga tego, aby ubierać zgodnie z tzw. dress codem. Każdy pacjent musi wiedzieć kto w budynku jest pielęgniarką, salową,  lekarzem. Jak się przygotować do pracy w takich miejscach w tym czasie? Po więcej informacji zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem.

Odzież medyczna na zimę

Przyzwyczailiśmy się do tego, że uniformy lekarskie są stworzone z lekkiego materiału i tym samym są przeznaczone bardziej do tego, że lepiej chodzi się w nich latem. Nie ma zresztą co się temu dziwić, ponieważ komfort pracy jest nader istotny. Warto zatem mieć odzież medyczną przeznaczoną właśnie na ten okres roku.

Decyzja o wyborze odzieży medycznej jest jak najbardziej racjonalna, bo żaden lekarz czy pielęgniarka nie chce zachorować i przenieść infekcji na pacjenta. W tej sytuacji warto zatem wyposażyć się w bluzę lekarską oraz spodnie, które szczególnie paniom ułatwią pracę, ponieważ panowie i tak zawsze mają taki rodzaj odzieży. Producenci robią wszystko, aby tkaniny, z których były produkowane stroje medyczne jak najlepiej chroniły organizm przed wychłodzeniem i tym samym zapewniały mu komfortową pracę. Owszem, można skorzystać z rozwiązania, którym jest założenie kolejnej warstwy ubrań medycznych, ale powinno się to traktować jako ostateczność.

Czy można założyć coś pod odzież medyczną na zimne dni?

Założenie czegokolwiek pod odzież medyczną jest jak najbardziej możliwe, tylko pytanie jest prostsze – czy będzie to wygodne? Trudno jest wyobrazić sobie pielęgniarkę, która nie narzekałaby na to, że ma na sobie kilka warstw grubszych ubrań. Nie dość, że wyglądałaby brzydko, to w dodatku nie miałaby żadnego komfortu pracy, a odzież krępowałaby ruchy. Zdecydowanie najlepszą opcją jest więc odzież medyczna na zimę i chcąc zakupić bluzę, warto wejść na dlapacjenta.pl i tam znaleźć coś dla siebie. Jeżeli panie nie chcą zakładać spodni, to mogą równie dobrze założyć spódnicę medyczną, gdyż również taki rodzaj odzieży można zakupić. Można wtedy łatwo dopasować odpowiednie rajstopy, które sprawią, że praca stanie się od razu przyjemniejsza i zwiększy się odporność na zimno.

Zupełnie inną kwestią jest praca mężczyzn w szpitalu. Panom jest łatwiej założyć odzież termo aktywną czy inny strój, ponieważ praca lekarza nie wymaga takiej sprawności jak u pań. Pielęgniarki muszą się dużo schylać, przemieszczać się po salach i być na każde wezwanie pacjentów, więc mówimy o dwóch różnych profesjach. Panowie jak najbardziej również mogą skorzystać z odzieży medycznej na zimę, ale też założyć inny strój pod fartuch lekarski.

Leave a Comment