Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kolorowe bluzy medyczne – dlaczego warto je wybrać?

Ubranie pracownika placówki ochrony zdrowia nie musi być nudne! Teraz w sprzedaży można znaleźć również kolorową odzież medyczną, która nie tylko jest wygodna i funkcjonalna, ale również ma efektowny wygląd.

Medyczny uniform nie tylko w bieli i błękicie

Najczęściej medyczny uniform kojarzy się z bielą i błękitem. Jednak tak naprawdę ubiór lekarza lub pielęgniarki nie musi być zachowawczy i sztampowy. Aby odmienić swój strój służbowy, najlepiej postawić na kolor.

Doskonałym wyborem są kolorowe bluzy medyczne oferowane w różnorodnych barwach i z efektownymi wzorami. Sprawdzą się nie tylko tam, gdzie przyjmowani są mali pacjenci. Mogą być używane na wielu stanowiskach – lekarza, stomatologa, pielęgniarki, weterynarza, a także w zawodach okołomedycznych. Ze względu na swoją oryginalną kolorystykę wzbudzają pozytywne skojarzenia, rozładowują stres i do tego wyglądają stylowo.

Do wyboru jest mnóstwo kolorów – różowe, bordowe, zielone, granatowe, niebieskie czy szare. Bluzy medyczne z wzorami przyciągają uwagę modnymi nadrukami, na przykład w kwiaty, zwierzęta jak koty, psy, ptaki, ryby, motyle, a także w motywy jak groszki, serduszka lub kosmos.

Kolorowe bluzy medyczne – damskie i męskie

Wykonane z kolorowych tkanin bluzy medyczne dostępne są w wariantach damskich i męskich. Bluzy dla kobiet są dopasowane do damskiej figury – są szersze w biuście i taliowane, aby dobrze wyglądać na sylwetce. Z kolei kolorowe bluzy medyczne męskie odpowiadają proporcjom męskiej budowy ciała.

Dostępne kroje kolorowych bluz medycznych:

  • pod względem sposobu zakładania: wkładane przez głowę, wiązane z boku tzw. kimono, zapinane na guziki, suwak,
  • pod względem dekoltu – z kołnierzykiem, ze stójką, z dekoltem w kształcie litery V, okrągłym,
  • pod względem długości rękawów: z krótkimi i z długimi rękawami.

Do produkcji kolorowych bluz medycznych stosowana jest wysokogatunkowa bawełna, która zapewnia właściwą cyrkulację powietrza i jest odporna na wielokrotne pranie.

W bluzach medycznych umieszcza się też praktyczne kieszenie w przedniej części, które sprawdzą się na podręczne przedmioty, na przykład długopis, telefon.

Gdzie można kupić kolorowe bluzy medyczne?

Obecnie kolorowe bluzy medyczne oferowane są w wielu sklepach specjalizujących się w sprzedaży odzieży medycznej. Najszerszy asortyment czeka na kupujących online.

Zatem bluzy medyczne w oryginalnych kolorach i wzorach to doskonały wybór – nie tylko stanowią odskocznię od nudnych ubrań medycznych, ale także wzbudzają uśmiech u pacjentów i poprawiają komfort wizyty.