Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Komplety odzieży medycznej dla pielęgniarek – skąd zamawiać i jak wybrać najlepszy

Zawód medyka wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wymaga ciągłego przebywania w ruchu i wymusza kontakt z różnymi ludźmi, czasem nie chcącymi współpracować. Z tego powodu bardzo istotne jest odpowiednie dobranie odzieży do pracy. Ubranie dla pielęgniarki powinno spełniać wymogi sanitarne, ale dodatkowo być wygodne i przewiewne, tak, by nie sprawiać dyskomfortu nawet w trakcie najcięższego czy nocnego dyżuru.

Wygoda i funkcjonalność na pierwszym miejscu

Komplety medyczne dla pielęgniarek powinny charakteryzować się wygodą. Ubrania tego typu nie powinny krępować ruchów, powinny być elastyczne i gwarantować cyrkulację powietrza.

Zważywszy na fakt, że osoby pracujące w zawodzie pielęgniarki spędzają w pracy wiele godzin warto zadbać także o dobre samopoczucie psychiczne. Z tego powodu dobrze, aby strój pielęgniarki był także ładny. W sklepach z odzieżą medyczną można znaleźć szeroką gamę produktów, wśród których każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Spodnie (także modne joggery), spódnice, fartuchy, czepki, a nawet sukienki i bluzy medyczne- wybór jest naprawdę duży i każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo sklepy często oferują różne warianty kolorystyczne. Zamiast klasycznej bieli można zdecydować się na zielony, niebieski czy nawet różne wzory typu łączka, paski i inne. Kolorowa odzież medyczna to trend, który pojawił się stosunkowo niedawno i bije rekordy popularności wśród medyków. Jako element uzupełniający stylizację sprawdzi się czepek w fantazyjne wzory.

Wybierając odzież medyczną warto zwrócić uwagę na materiał. Dobrze sprawdzą się przewiewne, elastyczne tkaniny, odporne na zabrudzenia, posiadające właściwości hydrofobowe.

Skąd zamawiać odzież medyczną?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najlepiej powiedzieć, że po prostu stąd skąd Ci wygodniej! Wybór na rynku jest ogromny. Sklepy internetowe, portale sprzedażowe czy sklepy stacjonarne dostępne w większych miastach. Zanim jednak podejmie się decyzję o zakupie warto sprawdzić opinię o dostawcy. Poczytać z jakich materiałów jest odzież sprzedawana w jego sklepie. Oferta jest bogata więc nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie.

Wybierając strój nie można zapomnieć o odpowiednim obuwiu. Ono też powinno spełniać wymogi sanitarne, a co najważniejsze dawać komfort stopom, żeby nie były zmęczone po kilkunastogodzinnym dyżurze i aby dało się w nich wygodnie chodzić, a nawet biegać. Warto więc wybrać sklep, który w swojej ofercie ma także specjalistyczne obuwie medyczne, żeby nie trzeba było dwa razy płacić za przesyłkę.

Ważną sprawą jest także ekologia i odpowiedzialność. Wiele sklepów internetowych posiada w swojej ofercie ubrania spełniające najwyższe standardy jakości, będące jednocześnie wygodne, modne, trwałe, bezpieczne dla użytkowników i przyjazne dla środowiska. Warto więc wybierać odzież z odpowiednimi certyfikatami, wykonaną z odpowiednich surowców i produkowana z zachowaniem odpowiednich zasad. Popularne są na przykład tkaniny z włóknem eukaliptusowym lub bambusowym.

Oferta odzieży medycznej dostępna na rynku nigdy nie była tak bogata. Z powodzeniem można znaleźć coś dla siebie.