Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czepki medyczne – obowiązkowy element stroju dla służby medycznej

Czepki chirurgiczne są jednym z obowiązkowych elementów ubioru medyków zabezpieczających zarówno pacjenta, jak i chirurga, czy innego członka personelu medycznego przed przenoszeniem się drobnoustrojów czy patogenów, zakładanych przez cały personel podczas zabiegu operacyjnego. Dodatkowo produkt ten jest noszony ze względów praktycznych. Z jego wykorzystaniem żadna osoba uczestnicząca w zabiegu nie musi narażać się na zabrudzenia włosów, które bez elementu, jakim jest czepek medycznym, mogłyby powstać w wyniku kontaktu z różnymi wydzielinami pacjenta. Dzięki temu standard pracy zarówno lekarza, jak i instrumentariuszek jest na jeszcze wyższym poziomie.

W niektórych z placówek medycznych pracownicy mają m.in. zgodnie z zasadami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, obowiązek noszenia tego akcesorium nie tylko na sali operacyjnej, ale również podczas jakiejkolwiek interakcji z pacjentami w takich miejscach, jak np. sale, na których oni leżą. Dzięki temu akcesorium poziom higieny i bezpieczeństwa w danym miejscu jest na jeszcze wyższym poziomie.

Czepki medyczne dla pielęgniarek – czym kierować się podczas ich wyboru?

Czepki medyczne dla pielęgniarek są obecnie dostępne na rynku w zróżnicowanych wariantach. Pierwszą kwestią, która rzuca się w oczy podczas przeglądania różnych stron z odzieżą medyczną jest dostęp do wariantów w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych i atrakcyjnych wizualnie wzorach. Pielęgniarka może w zależności od gustu postawić na wariant jednolity, jak i ten, który dzięki bogactwu wzorów i kolorów będzie prezentował się niezwykle oryginalnie i bez wątpienia zostaną docenione przez najmłodszych pacjentów. Dużym zainteresowanie wśród konsumentów cieszą się modele ze wzorem nawiązującym do profesji danego pracownika placówki medycznej. Nie ulega wątpliwości, że wybór modelu z kreatywnym nadrukiem to doskonały sposób na wyrażenie siebie. Design to nie jedyna ważna kwestia przy wyborze tych akcesoriów. Jedną z również ważnych, a dla niektórych nawet najważniejszą kwestią jest poziom komfortu użytkowania. Czepki medyczne z gumką są doskonale dopasowane do kształtu głowy. Dzięki temu kobieta ma zapewniony najwyższy poziom wygody podczas całego dnia w pracy. Jeśli chodzi o tę kwestię, nie mniej ważny jest poziom miękkości i przyjemności w dotyku, a także odpowiednia elastyczność. Wysokiej jakości czepki medyczne powinny być wykonane z oddychającego, a zarazem wytrzymałego materiału. Na szczególnie wysoki poziom wytrzymałości, a także nieco większą obszerność czepka powinny zwrócić panie posiadające dłuższe włosy. Wśród polecanych na rynku tkanin, z których są wykonywane tego rodzaju akcesoria, można wymienić przede wszystkim wiskozę, bawełnę, a także włókna polipropylenowe. Takie modele nie tylko zapewnią wygodę i posłużą na dłużej, ale również są całkowicie bezpieczne dla alergików.